מה בודקים לפני שלוקחים משכנתאUncategorizedראשי

משבר הדיור מלווה אותנו שנים רבות, מחירי הדירות רק עולים ועבור רבים רכישת דירה הופכת להיות רחוקה מתמיד. ההנחה שמחירי הדירות ירדו נראת לא מציאותית. רכישת דירה כיום דורשת מספר משכורות עצום, לא ניתן לקנות דירה ללא לקיחת משכנתא מהבנק. לקיחת משכנתא דורשת לבדוק משתנים רבים על מנת לנצל את הזכויות המלאות שלכם, לקחת משכנתא בתנאים האופטימאליים לשוק ולמצבכם הכלכלי.
המאמר זה ינסה לעשות לכם קצת סדר בבלגן – מה בודקים לפני שלוקחים משכנתא.

האם הינכם זכאים למשכנתא?

אחד הנושאים שיש ראשית לבדוק אם הינכם זכאים למשכנתא, המשמעות היא שתוכלו לקבל משכנתא בתנאים טובים יותר, והמשמעות היא הורדת הריבית ובכך תוכלו לחסוך אלפי שקלים בשנה.
מגוון רחב של היבטים
מסלולי המשכנתא מרובים ושונים, כל בנק מנסה לשכנע כי המשכנתא שלו המשתלמת ביותר. בדיקת כדאיות משכנתא חשוב לעשות עם יועץ משכנתא פרטי מטעמכם, הבקי ברזי עולם המשכנתאות וידע לבחון את כדאיות של המסלולים השונים ולהתאים לכם את המשכנתא הטובה ביותר עבורכם. יועץ משכנאות מכיר את עולם המושגים, מכיר את הנתונים המרכזיים שיש לקחת בחשבון כגון גובה הריבית, תקופת ההחזר, יציאות, אחוז תמהיל ועוד.
יועץ משכנאות מטעמכם ידע להצביע על יתרונות וחסרונות של כל מסלול, ובחירה של תמהיל נכון עבורכם בהתאם לסגנון החיים שלכם.
יש להדגיש כי מעבר לפרמטרים האלה, יש לקחת בחשבון עלויות נוספות הנוגעות למשכנתא ועלולות לייקר את העסקה, אפילו באופן ניכר. חשוב לבדוק, בין השאר, את שכר טרחת הנוטריון, את עמלת השמאי, דמי רישום הביטחונות, דמי פתיחת התיק, הביטוחים השונים הנדרשים וכיוצא בזה. על חלק מהמשתנים האלה בהחלט ניתן להתמקח אל מול הבנק ובכך לחסוך לא מעט כספים.

הווה, עתיד ומה שביניהם

כל עסקת משכנתא מבוססת על החזרים המתפרסים על פני פרק זמן ארוך ועד מעל לעשרים שנים. מכאן שלתכנון המשכנתא יש חשיבות גדולה על מנת להבטיח כי החזרי המשכנתא ישארו קבועים לאורך השנים, יש להתבונן לא רק על המצב הכלכלי של רוכשי הדירה בנקודת הזמן הנוכחית – אלא גם על הציפיות שלהם לגבי העתיד, האם מדובר בזוג צעיר שמתכנן ילדים בעתיד או זוג מבוגרים שרמת ההכנסה עלולה לרדת בעתיד. המטרה היא לבחור בהלוואה אשר ניתן יהיה לעמוד בה בשנים הקרובות. המטרה היא לבחור בסכום שניתן לעמוד בו, יחד עם השארת מרווח נשימה כלכלי לעלויות המחיה השוטפות (תשלומים, למשל), או אפילו להוצאות בלתי מתוכננות.

המלצה מועילה: לבדוק מספר הצעות

לא מעט ישראלים ממהרים לקחת משכנתא לאחר בדיקה קצרה ואינם משקיעים בכך מחשבה בהנחה שכל הבנקים מציעים אותן עסקאות או כאלה הבוחרים לקחת משכנתא בסניף הבנק בו מנוהל החשבון שלהם. פעמים רבות, מדובר בטעות של ממש, שהשלכות הכלכליות שלה נאמדות בהפסדים גדולים. ישנהתחרות עצומה בין הבנקים כיום, דבר המאפשר לכם לקבל הצעות משתלמות, להתמקח על הריביות.
יועץ משכנתאות פרטי מטעמכם מייצג אתכם ולא את הבנק. המשמעות הישירה היא חסכון עצום עבורכם. יועץ משכנאות ילמד את הצרכים שלכם ורק לאחר הגדרת הצרכים הראשוניים והדרישות הבסיסיות מהמשכנתא, הוא יבדוק מספר הצעות ממספר בנקים ויבחר בזו המתאימה ביותר לצרכים שלכם.


תגובות

מה בודקים לפני שלוקחים משכנתא — אין תגובות

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *