לקיחת משכנתא היא צעד משמעותי לכל משפחה שעומדת לפני קניית דירה או נכס. אין ספק שההחלטה לקחת משכנתא מלווה באינספור שאלות וכל החלטה שתקבלו תשפיע רבות על עתידכם הכלכלי. כיום ששוק הנדל"ן בוער הממשלה מנסה לפחית את עליית המחירים ואחד הצעדים הוא הקטנת סכום המשכנתא ל- 75% לפחות מערך הדירה. המשמעות שעליכם לגייס הון עצמי המקשה אף הוא על ההחלטה לקחת משכנתא לכן בדיקה מקיפה והשוואת משכנתאות היא הכרחית. מעבר לכך בדיקה זו יכולה לחסוך לכם בהוצאות ההחזר החודשי ובטווח הארוך לחסכון של אלפי שקלים לאורך זמן ההחזר שאין לזלזל בכך.

מרכיבי המשכנתא

מרכיבי המשכנתאות הם קבועים אך חשוב להבינם לעומק על מנת לערוך השוואת משכנתאות נכונה ולהגיע אל המסקנות הנכונות. יש לקחת בחשבון כי השיוני הקטן ביותר באחד המרכיבים יכול לפעול לטובתכם ולחסוך לכם עשרות אלפי שקלים במהלך השנים שבהם תשלמו את המשכנתא.

סכום ההלוואה – סכום ההלוואה הוא הסכום שהינכם מבקשים מהבנק לרוב יש צורך להציג הון ראשוני על מנת לקבל כיום משכנתא.

ריביות – ישנן ריביות שונות, ריבית משתנה, ריבית קבועה, במידה ובחרתם במשכנתא במסלול מסוים השוו ביניהם בין הבנקים ולבדוק אילו תנאים הם מציעים לכם. קחו בחשבון שכל חלק מאחוז שתורידו משמעותו חסכון לאורך השנים.

האם יש הצמדה לקרן או לא – בחלק מהמקרים ישנן הצמדות לקרן חשוב לבדוק איזו השפעה יש להצמדות על העלות הסופית של המשכנתא

נקודות יציאה  – האם יש נקודות יציאה במהלך המשכנתא, האפשרות של יציאות מייקר יותר את המשכנתא אך מאפשר לכם לאורך השנים לסלק את המשכנתא במהירות או לשנות את הסגר ההחזרים שיעבוד לטובתכם.

שיטת ההחזר – לכמה שנים ההלוואה והאם ניתן במהלך ההחזר לקבל תקופת המתנה או לא לשלם לתקופת מסוימת.

השוואת משכנתאות מקצועית

השוואת משכנתא ניתן לבצע באופן עצמאי, ללכת בין הבנקים השונים לקבל הצעות מכל אחד ולבחון את ההצעות שניתנו לכם ומתוכם לבחור את ההצעה הטובה ביותר, התהליך זה ארוך ויותר מכך מבלבל מאחר שכל בנק מציע מסלולים שונים. יועץ משכנתאות מקצועי ידע להתאים עבורכם את המשכנתא הטובה ביותר לערוך השוואת מחירים מדויקת וזאת שהוא מייצג אתכם ולא את אחד הבנקים שבהם הוא עובד.